kiaaaaa kiaaaaa
  • 15-04-2016
  • Mathematics
contestada

parsley cost $.60 per ounce.If Chef Jorge needs 7.25 ounces for his recipe,how much will he spend on parsley?

Respuesta :

antfarm2014
antfarm2014 antfarm2014
  • 15-04-2016
the answer will be $4.35
Answer Link

Otras preguntas

Happy Halloween! My eighth grader needs some help with literal equations. Done several of them already, but stuck on this one. Thank you all so much!
Can someone help me there is a picture there . Right answer please
The mean daily rainfall in Los Angeles in December is 0.05 inches with a standard deviation of 0.02 inches. What is the probability that the total rainfall in L
What is the measure of ∠XYZ? Show your work to support your answer.​
Convert 8.45km to metres.​
What is the result of subtracting the second equation from the first? -2x+y=0 -7x+3y=2
which of the following statements regarding activity based costing (ABC) is incorrect? - activity costs are absorbed into products -apportionment of overhead
Find x. 14 in. 48 in. X = in.
What is the answer to this order of operation? Thank You!
a piece of plastic has a mass of 15 g and volume of 5 cm^3. what is the density........... g/cm^3​