riveneal riveneal
  • 11-02-2019
  • Mathematics
contestada

Jacob buys for muffins for $5 what is the cost of 7 muffins​

Respuesta :

tatyanapratt200 tatyanapratt200
  • 11-02-2019

Answer:

35$

Step-by-step explanation:

If one muffin is 5 dollars and you buy 7 then just multiple them and get 5x7=35

Answer Link
briana0452
briana0452 briana0452
  • 11-02-2019

$5.0]0×7 muffins=$35.00.

Answer Link

Otras preguntas

A persons level of health literacy is fluid and falls on continuum. Depending on the circumstance or life situation, a person may find oneself moving?
HELP me if you are good at english ​
line p goes through points (-2,6) and (4,-3) what is the equation of line p ​
What promoted the call to rewrite the articles of confederation
please help me with english​
A rectangle has an area of x2 - y2 square units. Find the perimeter of the rectangle. A) 2x - 2y units B) x + y units C) Both A and B D) Nei
Which of the following is an example of sound waves being reflected? A. Tabitha calls to Sam from across a field; Sam hears her voice several moments later. B
t (10 x k) solve if t=2 and k=6 show work please
What is the original source of energy for gasoline?
What is the measure of N to the nearest whole degree?