yadiegarcia0523 yadiegarcia0523
  • 03-02-2019
  • Mathematics
contestada

A cabinmaker buys 3.5 liters of oat varnish the varnish cost $4.95 per liter what is the total cost of 3.5 liters

Respuesta :

adohrn2163
adohrn2163 adohrn2163
  • 03-02-2019

The answer is $16.08


Answer Link

Otras preguntas

plzzz helpp ASAP 1. Why is it important to know what the limitations of a particular model are? A. so you can create a prototype based on your model B. so you d
Select the correct answer from each drop-down menu. The graph represents the piecewise function.
4, 12, 36,what is 3 other remaining sequence​
The following data relate to direct materials costs for February: Materials cost per yard: standard, $1.98; actual, $2.03 Standard yards per unit: standard, 4.6
By cutting away identical squares from each corner of a rectangular piece of cardboard and folding up the resulting flaps, an open box may be made. If the cardb
... said to ...,"how is your husband?"​
when using the rational root theorem, which of the following is a possible root of the polynomial function below f(x)=x^3-5x^2-12x+14A.9B.3C.7D.5
S = { x ; x is a multiple of 8. 0 < x <30 } Describe this set in another method​
When x is divided by 4, the remainder is 3. When r^2 is divided by 4, what must the remainder be?
-6,-4,0,2,6..... geometrical,arithmetic or neither?​