jessies30 jessies30
  • 04-01-2019
  • Mathematics
contestada

Grapes cost $1.55 per pound. What equation is used to find c the total cost of p pounds of grapes?

Respuesta :

nika001
nika001 nika001
  • 04-01-2019
C=$1.55p

Is this what you need?
Hope this helps and hope you have a great day
Answer Link

Otras preguntas

Solve 4k−16 the solution is __ 2. graph the solution.
Which word has the most opposite meaning of abstract: a. Realistic c. Subjective b. Expressive d. Mood
Find the greatest common factor. 3x^2a+3xa^2
Select all that apply. Which of the following represent the rule y = x + 2?
Alison bought 5 boxes of erasers, Each box had 212 erasers. How many erasers did she buy in all?
2.Solve -75 = -25a. A. 3 B. -100 c. -50
Plz do plz and thank u❤️❤️❤️And I’ll give brainliest
2. Even if a knight could ride on a dog, it wouldn't be no Sir Kevin. Rewrite the sentence without double negatives​
What is one of the main reasons for decay in Muslim areas during the time of European imperialism
In the United States, a bicyclist is killed: A. (Every 12 hours B. Every week c. Every day D. Every 6 hours