lizziealex03 lizziealex03
  • 03-01-2019
  • Mathematics
contestada

If muffins cost 5.24 how much would 5 muffins cost

Respuesta :

kitamuragu
kitamuragu kitamuragu
  • 03-01-2019
5.24 x 5 = $26.2
5 Muffins would cost $26.2
Answer Link
wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 03-01-2019

Answer:

$26.20

Step-by-step explanation:

If muffins cost $5.25, and we buy 5 muffins, multiply 5 by $5.24

5*5.24 = $26.20

Answer Link

Otras preguntas

What equation is equivalent to 8.8 x 10^9 divided by 2.2 x 10^-3?
locking receptacles are used in applications where ? is/are a primary concern.
Determine the value of f(4) given the function shown. * f(x) = x² + 3 A. 19 B. -1 C. -5 D. -13
636804 tiles of square shape are paved in the form of a square courtyard. How many tiles are there in each side ? ​
effective leaders are able to get people to do their bidding by:
Solamente un estudiante no _______ a la clase de hoy
according to the video, what type of people generally live in slums?
Gold Class Electricals, a consumer-electronics firm, targets market segments based on factors such as country, age, social class, usage rate, and benefits sough
What happens in the Circulatory system? Why is it important and what's its FUNCTION? Thank you to whoever helps!
the average earth–sun distance is 1.00 astronomical unit (au). at how many aus from the sun is the intensity of sunlight 1/81 the intensity at the earth?