samarasellers
samarasellers samarasellers
  • 11-12-2018
  • Geography
contestada

Theo's mom bought an eight-pack of juice boxes at the store for $4 determine the unit rate for the juice boxes

Respuesta :

kaywashere202
kaywashere202 kaywashere202
  • 11-12-2018

8x = 4. x = 4/8. x = 0.5. The unit rate for juice boxes is $0.50.

Answer Link

Otras preguntas

What are some themes of the story Rapunzel? (more details included)
How many valence electrons does chlorine (Cl) have? View the periodic table. A. 4 B. 6 C. 7
Use addition or substitution to find the value of y for this set of equations. 2x - 3y = -15 x = 4y what is the value of y
Given that one foot is approximately equal to 0.3048 meters, covert the stadium area of 3 million square feet to square meters. The stadium area is ___ meters
Which sentence contains no errors in the use of apostrophes? A. Don't put the dog's food in it's bowl yet. B. When you're finished playing the game, put it away
which of the numbers 19 21 23 and 25 has the most factors
what is 4 to the power of 0 equal to?
Which verb form correctly completes the sentence? During the meeting last night, a number of questions __________. A. had risen B. were raised C. raised D. rose
What's the word format and expanded form for 3.4
Which words in the sentence make up the entire participial phrase? The stack of papers fell, covering the office floor with notes and memos. A. stack of papers