deadscoper deadscoper
  • 03-12-2018
  • Mathematics
contestada

elsa buys a bag of 12 oranges for $3.48. find the unit price in dollars per orange.

Respuesta :

deborah0
deborah0 deborah0
  • 03-12-2018

Answer:

0.29

Step-by-step explanation:

3.48 DIVIDED by 12 is 0.29

Answer Link
meadow77 meadow77
  • 03-12-2018
It’s $0.29 per orange because $3.48 / 12 = $0.29
Answer Link

Otras preguntas

9t-6-6t=6. How do you find the answer
how do I find out is 28% of 70?
What does sphere of influence mean
what is 7.75 in word form?
what factor is paired with 6 to give 24
one maid can clean the house 3 times faster than another, working together they can clean entire house in 3 hours how long would it take the faster maid cleanin
Explain the 3 major steps in mercantilism.
write the sum as the logarithm of a single number.log ˯5 (7) +log˯5 (3)
How can i write all the names that apply to -7/8, √0.15, √18/2, √45
what is the coefficient for the formula 6C6H12O6?