regaylelove
regaylelove regaylelove
  • 15-11-2018
  • Mathematics
contestada

Linda buys pack of 9 towels for $24.30. Find the unit price in dollars per towel. If necessary, round your answer to the nearest cent

Respuesta :

Esmerlyn15 Esmerlyn15
  • 31-12-2018
Each towel costs $2.70
Answer Link

Otras preguntas

Which statement best describes the two figures
How do homologous chromosomes differ from each other
Why is it most important to preserve natural places such as Carlsbad Canyon?
What is the value of c?
Which culture first developed an understanding of the concept of zero a) Olmec b) Maya c) Aztec d) Mexicaure
The mayflower compact was.... The pilgrims attempt at self-government Was an indication of dominance in the new world Was a contract between native Americans an
Expand the binomial (2x^2+y^2)^4
reliable results are results that can be... A: communicated B: evaluated C: duplicated
Typically, there are __________ papillary muscles that project from the wall of the left ventricle and attach to the tendinous cords that support the left av va
How do homologous chromosomes differ from each other