AlexisSchafer4319 AlexisSchafer4319
  • 15-11-2018
  • Mathematics
contestada

Apples are on sale 5 for 3.15 at this rate what is the cost of one apple

Respuesta :

cristianmelgar
cristianmelgar cristianmelgar
  • 15-11-2018

Th cost of one apple would be, .63 :D

Answer Link

Otras preguntas

State FIVE different ways in which SATourism promotes tourism development and growth in South Africa as a destination of choice both locally and globally.
Which type of figurative language is used in the following sentence? The photographers circled her like vultures above a tottering lion cub. A.personification
Please help I'm stuck on these 2 problems would help so much!! Thanks!
find the least common multiple of 8 and 12
What is the relationship between a mineral and a rock? A. They are the exact same thing. B. A mineral is a building block of rocks. C. Minerals are only sil
which best explains how brutus language effects the mood of the scene
{Science Question} -Photosynthesis- The taiga is a forest region in the northernmost part of the world. This region is very cold, and winters are long. Most of
Explain how the world has changed because of exploration and the Colombian exchange. Give 2 specific examples
Which system of equations is equivalent to the system of equations shown? 2x - 4y = 12 3x - 5y = 20 A) 5x - 9y = 32 and 6x - 10y = 40 B) 5x + 9y = 32 and 6x
Which World War II event is MOST closely related to Goebbels' statement?