monse20079
monse20079 monse20079
  • 15-11-2018
  • Mathematics
contestada

Help urgent please!!!

Help urgent please class=

Respuesta :

JWG19
JWG19 JWG19
  • 15-11-2018

You divide the Price by the Quantity   $$/quantity to get cost per unit

by the way your previous question for pens should be 89.9 cents or rounded up to 90 cents

(I did the following questions regarding how much you get per dollar, not how much a unit cost)

You are getting about 417 square feet of lawn food per dollar or about 416 square feet of lawn food per dollar. First option is the better option


You are getting about 111 sheets of paper for a dollar or 119 sheets for a dollar. Second option is the better option

Answer Link

Otras preguntas

multiply the hours of labor by $55, then add $80. if c = cost in dollars and h = hours of labor, which equation expresses the rule above? a.c(h) = 80h 55 b.c(h)
what vowel sound does the ei make in this word? neither
most mechanical digestion takes place in the __________. esophagus small intestine large intestine mouth
which three terms relate to ancient egypt? belief in the afterlife cremation polytheism democracy honoring cats
What does science fiction often focus
In ancient Greece, the philosopher Aristotle did?
next two sets of numbers after 3-6, 7-14
What are the properties that plastic and glass always share
which expression is equivalent to the algebraic expression below? -4w(3x-5) A. -x-5 B. -x-9 C. -12x+20 D. -12x-5
Claire is giving a presentation at work. Several times during the presentation, she says, "um" or "uh." These are examples of what type of vocalic?