6blueberries6 6blueberries6
  • 15-11-2018
  • Mathematics
contestada

A store has apples on sale for $10.00 for 4 pounds. If an apple is approximately 5 ounces, how many apples can you buy for $40.00? Complete the explanation.

Respuesta :

athenafreire01132 athenafreire01132
  • 15-11-2018
256 is what my calculator gave me sorry If its wrong
Answer Link

Otras preguntas

how do i round to the nearest whole number:examples:  25.6, 327.9, 58.2, othersand fractions like this: 109 3/4 if i can round to the nearst  whole number teel
The message of the DNA Code is information for building_______.
If there are 112 students for 14teachers, what is the fraction and the unit rate?
What is   a quarter past 5 mean
How is the coastline of new jersey different from the coastline of Maine
How did geographic features influence the Louisiana purchase and the monroe doctrine?
How did geographic features influence the Louisiana purchase and the monroe doctrine?
95 is 95% of what number?
what is 0.3 x0.6 this is new to me
The main goal of the Jesuits was to?