monse20079
monse20079 monse20079
  • 15-11-2018
  • Mathematics
contestada

Please help urgent!!!!!!!!!and explain how you got your answer

Please help urgentand explain how you got your answer class=

Respuesta :

kathyxm kathyxm
  • 15-11-2018
what you would do is divide the object by its price for example 3 apples by $0.59 cents that would be $0.19
Answer Link

Otras preguntas

What is the difference between an exergonic reaction and an endergonic reaction?. an exergonic reaction results in a decrease of mass and an endergonic reaction
What is the square root of 16
Factor the following trinomial expression by a method of your choice: 3x2 + 7x-10. a. (3x + 2)(x - 5) b. (3x + 5)(x - 2) c. (3x + 1)(x - 10) d. (3x + 10)(x
10=ax-3b solve for x
write 12,430,000 in expanded form
how did radio change the American way of life
In 10 minutes, a heart can beat 700 times. At this rate in how many minutes will a heart beat 140 times? At what rate can a heart beat?
14_2_7_3_9=10, insert + - x / to make statement true
What was the point to establishing military districts in the South during Reconstruction?
What's 2.54 in a fraction