sapphirewolf123210 sapphirewolf123210
  • 14-11-2018
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate for $32.05 to 15 gallons

Respuesta :

datgamer13
datgamer13 datgamer13
  • 14-11-2018

To figure this out, just divide 32.05 / 15.

32.05 / 15 ≈ 2.1367

So, the rate for dollars per gallon is about 2.1367!

Answer Link
chloejoy418
chloejoy418 chloejoy418
  • 14-11-2018

$32.05 / 15g = 2.136

$2.14 per gallon

Answer Link

Otras preguntas

We know that there are English levels: A1 A2 B1 B2 C1 C2 So, which level of people would take ELD class for high school?
Please I really need this fast Find the values of a and b in the kite below.
What is an equation of the line that passes through the points (3,1) and (4,4)?
Plz help 20 points really confusing
Spanish is the primary language in how many countries? 5 15 21 38
Distance = 6 km south 60 minutes What was the average velocity
Select the ordered pair that belongs to the equation 15x - 20y = 60 a. (0,-4) b. (0,3) c. (4, 0) d. (0, 0)
Name the region of the atom where protons and neutrons are located. This region is indicated by label B.
Does anyone know who is Daniel Defoe?
Please help me with this question. This Venn diagram shows sports played by 10 students. Let event A = The student plays basketball. Let event B = The student p