NNopeNNopeNNope
NNopeNNopeNNope NNopeNNopeNNope
  • 14-11-2018
  • Mathematics
contestada

If 3 bags of chips cost $6.39, what is the unit ratio? Show your work please ^-^

Respuesta :

Shanykins Shanykins
  • 14-11-2018

$6.39/3 bags = x dollars/1 bag

x dollars = $6.39/3 bags = $2.13 : 1 bag

Answer Link

Otras preguntas

what are particles of carbon that enter the air when wood or coal are burned?
what characteristics do tragric heroes share?
5x-1=15x-101 equation
Essay about the death penalty
What did West Africans trade to North Africans in exchange for salt? (1 point) a.camels b.gold c.silver d.masks
(01.03 MC)How did the Muslim culture expand so rapidly?
What is 1 Third of 10000
Expand and Simplify a. 2(x+y)+3(x+y) b. 5(x+y)+2(5x-y) c. 5(x+y)+3(2x-y) d. 3(2c+d)-2(4p-3) e. 4(2p+2q)-3(2p-q)
if i have 2 apple and get 3 more then lose 2 how many do i have left
Find the energy in joules required to lift a 55.0 megagram object a distance of 500cm