triniwwekid200p3pfbi
triniwwekid200p3pfbi triniwwekid200p3pfbi
  • 13-11-2018
  • Mathematics
contestada

You can buy 30 cans of soda for $6. What is the cost per cans? Show your work

Respuesta :

puppys12
puppys12 puppys12
  • 13-11-2018

the answer is 30/6 = $5 per can

Answer Link

Otras preguntas

In recent years, the service sector of the u.s. economy has
In the Everglades, ducks consume bass. The ducks then lay eggs that are consumed by pythons which are consumed by hawks. Which part of the food chain is missing
Which statement below is true of an author's style? A. An author's style is more effective as it becomes more complex. B. An author's style is embodied in th
You can do only grammar
solve x+8 is bigger or the same as 5
What is competition? Why can't two organisms compete if they live in different habitats
Alexis has 32 2/5 ounces of beads. How many necklaces can she make if each uses 2 7/10 ounces of beads?
why did edgar allen poe assume the name allen as his middle name
what type of bias is the author displaying in the passage ?
pronoun for A ti _____ gustan las plantas