leah2582
leah2582 leah2582
  • 12-10-2018
  • Mathematics
contestada

One package of blueberries cost $3. How many packages can u buy for $9?

Respuesta :

ronnica14
ronnica14 ronnica14
  • 13-10-2018
you can buy 3 packages for $9 bc 3×3=9
Answer Link

Otras preguntas

I need help with this question.
ActivityRylee shopped at a clothing store, where she spent $36.50 plus 8% tax. Then, she spent $25 to refuel her car at the gas station. Finally, she bought gro
Find the focus of the parabola whose vertex is at the origin and whose directrix is x = 3.
A school held a kiddie carnival to raise money for the PTA. Admission for adults was $8, and admission for children was $5. In the end, 87 people attended the c
how many sheets of plywood do I need for a 1020 square foot area​
need help due in a few minutees there is 2 questions
NEED HELP ASAP thanks + BRAINLIST only for correct answer
How did imperialists view native peoples?
What is the value of x + y? I've tried to figure out how to solve this, but I'm not very good at it, any help would be amazing!!
pls help .............................. .............................​