loveedwardsdeja loveedwardsdeja
  • 12-10-2018
  • Mathematics
contestada

Apple cost $0.89 pound how much will 25 pounds cost

Respuesta :

isnyder10 isnyder10
  • 12-10-2018
22.25

multiply them by each other and you will get your answer 22.25
Answer Link
alafromboise alafromboise
  • 12-10-2018
multiply and you get 22.25
Answer Link

Otras preguntas

A rectangular living room measures 6 by 15 feet. At $26 per square yard, how much will it cost to carpet the room
The molar mass of the common antibiotic oxytetracycline is found to be 460 g mol-1 and a 2.000 g sample contains 1.1478 g of carbon, 0.10435 g of h, 0.62609 g o
Help on this please
How are decimals 0.009 and 0.09 related?
Describe a real world situation that can be represented by the product 8 (-20). Then find the product and explain what the product means in terms of the real wo
Some objects in space are created from clouds of gas and dust. What will happen if the cloud does not have enough mass? A core will form. A star will not form
Which interpretations dor the given expression is correct
Some people claim that the "economic way of thinking" does not apply to issues such as health care. explain how economics does apply to this issue by developing
2. What is a two-word term for the people who spoke Old English?
a group of 5 friends is sharing 2 pounds of trail mix write a division problem and a fraction to represent this situation