shelbyp2003
shelbyp2003 shelbyp2003
  • 11-10-2018
  • Mathematics
contestada

please help me on this math question

please help me on this math question class=

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 01-07-2019

Answer:

  $5.99

Step-by-step explanation:

Purchase amounts are rounded to the penny.

(3/4 lb)×$7.99/lb = $5.9925 ≈ $5.99

Answer Link

Otras preguntas

A parallelogram has a 7 inch side and a 9 inch side, and the longer diagonal is 14 inches long. find the length of the other diagona. do you need a calculator
Which word is correctly used in blank #2? I'll stop _1_ the diner and _2_ dinner. by buy
What was banned as a result of Near v. Minnesota? - using prior restraint, or stopping a newspaper from publishing - using general claims of national security t
What would be the best choice of a presentation aid for illustrating the structure, relationships and relative ranks of the U.S. military? A organizational char
how much money does a person who makes 36,000 a year going to need to save for retirment
What is the solution of the equation? -6 = 2/3x a. = -9 b. = -6 c. = 4 d. = -4
10. ¿Adónde quiere volver Julio?
A CO molecule has an intrinsic dipole moment whose magnitude is 4 X 10^-31 C*m. If the separation between the atoms is 0.11 nm, what is the charge?
what group of people invented the mayan number system
a company plans to spend exactly 198,000$ annually for advertising a 1 minute radio commercial costs 400$ a 1 minute television commercial costs 5000$ if the c