Jcmandique9457 Jcmandique9457
  • 11-10-2018
  • Mathematics
contestada

If you brought 20 apples for a 1.00 how much does one apple cost

Respuesta :

erber123
erber123 erber123
  • 11-10-2018
1.00/20 = $0.05

It would be 5¢ per apple.

Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

Dean and karlene get paid to write songs. Dean is paid a one-time fee of $20 plus $80 per day. Karlene is paid a one-time fee of $25 plus $100 per day. Write an
What operating system is a smartphone most likely to use? 1.BSD 2.Mac OS X 3.Symbian 4.Linux
If you are facing north. Turn 90 degrees left. Turn 180 degrees right. Turn round to reverse your direction. Turn 45 degrees left. Turn around to reverse your d
Please help with Algebra 2!!!!! 20 POINTS!
Four quarts of a latex enamel paint will cover about 200 square feet of wall surface. How many quarts are needed to cover 98 square feet of kitchen wall and 52
How can constraints be used to model a real-world situation?
The federal act which provided over $7 billion to the EPA to protect and promote "green" jobs and a healthier environment is the - National Environmental Policy
According to the 2008 U.S. census, California had a population of approximately 4 × 10^7 people and Florida had a population of approximately 2 × 10^7 people. W
What did the Incas accomplish? A. Written language B. Formalized religion C. Conquest of the western South America D. Formalized government
Convert (-3,0) to polar form. A. (3,0’) B. (-3,180’) C. (3,180’) D. (3,360’)