jonathgar1893 jonathgar1893
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

If you have $10 and bananas cost 80 cents per pound and apples are $1.40 per pound will you have enough money

Respuesta :

lil1220 lil1220
  • 03-10-2018
yes you will have enough if you're buying
one pound
Answer Link

Otras preguntas

______________ can occur only if there are two or more separate gene pools that are exchanging individuals (through migration) or genes.
Which was a major cause of the pequot war and king phillips war??
Sue got 48 out of 60 questions right on a quiz. What percent score did she get?
What are the factors of production?
What is 2(3y+4)=20-3y
Which values best approximate the solutions of –1.5x2 + 4x + 2.2 = 0 A. no real solutions B. 2.2 and 3.1 C. –0.5 and 3.1 D. –0.5 and 2.2
Wesley lives in a apartment and would like to have a vegetable garden. His city offers garden plots,but he has to pay for the fencing.Use A=lw
Find the 15th term of the geometric sequence 3,−12,48,.
64 dollars for four video games
Which of the following is a pair of transgenic organisms? a) an amoeba and a hybridized peach tree b) a Bt corn plant and a polyploid banana tree c) a hybridize