monae40
monae40
02-10-2018
Mathematics
contestada
Need help ASAP with number 5
Respuesta :
Alaris
Alaris
02-10-2018
Costs would be nine dollars for the lemons and four dollars for the sugar ($-13.00). You end up losing only fifty cents throughout, so you would have had to sell (.5×25=12.50) 25 cups to pay for all but fifty cents.
Answer is 25 cups
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 47+ )
Otras preguntas
Which change results in the formation of different substances? (1) burning of propane (2) melting of NaCl (s) (3) deposition of CO2(g) (4) solidification of wat
Which statement describes a reversible reaction at equilibrium? (1) The activation energy of the forward reaction must equal the activation energy of the revers
What do we show loyalty to when we say the Pledge of Allegiance?
Which class of organic compounds contains nitrogen? (I) aldehyde (2) alcohol (3) amine (4) ether
One beneficial use of radioisotopes is (1) detection of disease (2) neutralization of an acid spill (3) decreasing the dissolved O2(g) level in seawater (4) inc
Name one war fought by the United States in the 1800s.
The Federalist Papers supported the passage of the U.S. Constitution. Name one of the writers.
Name two national U.S. holidays
What is freedom of religion?
The accepted value for the percent by mass of water in a hydrate is 36.0%. In a laboratory activity, a student determined the percent by mass of water in the hy