dandereramen dandereramen
  • 13-09-2018
  • Mathematics
contestada

Mrs. Garcia bought 9.1 yards of fabric for $18.79. How much was the cost per yard?

Respuesta :

angelavazq40888 angelavazq40888
  • 13-09-2018
2 dollars or in more descriptive is 2.064835164835165.
Answer Link
caracciolo768
caracciolo768 caracciolo768
  • 25-11-2020

Answer:

2 OR G

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Why do you think the declaration of independence outlines a political philosophy?
there are three consecutive integers, the product of the two larger integers is 30. find three consecutive integers.
Over time and through repetition in literature, __________ has become a symbol for death.
Alexander correctly and said 44 out of 50 questions on his geography test. What percent of the questions did he answer incorrectly? Express your answer as a pre
Do you think you would share hardware or software resources to a LAN?why?
How did Israel win the Six-Day War?
Chief Joseph was the leader of which Native American tribe? a. Crow b. Nez Perce c. Cheyenne d. Sioux
Which is the highest mountain peak? a. Mt. Rainier b. Mt. Whitney c. Mt. Shasta d. Pikes Peak
what is the theme for the monsters are due on maple street?? NEED ANSWER NOW PLEASE
5. A student adds a suspension of baker's yeast cells into bread dough. After this mixture is left in a large bowl undisturbed for several hours, the student r