valdez1246 valdez1246
  • 02-09-2018
  • Mathematics
contestada

u had $20to spend on seven avocados. after buying them you had $6 how much did each avovados cost?

Respuesta :

catboyyeehaw
catboyyeehaw catboyyeehaw
  • 02-09-2018
Each avocado cost 2 dollars
Answer Link
JpH03J03TWO
JpH03J03TWO JpH03J03TWO
  • 02-09-2018
The answer is $2/avocado!
Answer Link

Otras preguntas

A football player weighed 170 pounds in May. During the summer, he gained 25 pounds. During the first week of fall practice, he lost 10 pounds, and durin
if (f+g)(x)=3x^2+2x-1 and g(x)=2x-2 what is f(x).
Presidents facing opposition to key policies or legislative positions will often: A. deny party campaign funds to members opposing the bill. B. cite opinion pol
What are discretionary calories?
Large groups of galaxy clusters that appear in sheet like and threadlike shapes are known as
hey can anybody help me out with this please
What happens to the water after it reaches the leaves of a plant?
the measure of one angle is 7 times the measure of its complement.Find each angle measure
An example of a fixed expense is a. concert tickets. c. clothing and magazines. b. rent and car payments. d. medical costs.
how did american challenge the early cold war period