SweetieSmat
SweetieSmat SweetieSmat
  • 02-08-2018
  • Biology
contestada

Say it costs $2.25 to ride the T. If you ride 2 times a day for the month of July how much would you spend?

Respuesta :

vunderkid
vunderkid vunderkid
  • 02-08-2018

$2.25*31*2=139.5

You will spend $139.5 on July

Answer Link

Otras preguntas

How does militarism influence competiton.
please help Decide which TYPE of conflict is represented You recently purchased a pair of shoes and the store clerk was very rude and unhelpful. You return to
The US currently prevents Boeing (a US company) from selling any aircraft or aircraft parts to Iran because of their continued nuclear missile program. This is
Please help it’s due soon and I don’t wanna be even more behind, also I’ll mark brainliest
Please turn the following sentence into active voice while keeping the meaning the same: A parade was held to honor the community’s past, present, and future.
Two people can paint a room in t hours, where t must satisfy the equation t4 + t12 = 1. How long will it take the two people to paint the room?
According to herd article, what happens to a person’s sense of individuality when they follow a larger group
Jesse celebrated his birthday yesterday by eating a giant birthday cake with 17 candles. What type of energy conversion ocurred in the candles? A- chemical to t
Before beginning voice lessons, Aubrey already knew how to sing 357 pieces, and she expects to learn 2 new pieces during each week of lessons. After 78 weeks of
The Bhagavad Gita is a... A. poem B. hymn C. love story D. history book