zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 03-07-2018
  • Mathematics
contestada

If each iTunes song costs $0.99 and Wade bought 24 songs, how much was the total cost?

Respuesta :

JorisHogenbirk JorisHogenbirk
  • 03-07-2018

[tex]24 \times 0.99 = 23.76[/tex]
Answer Link
bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 03-07-2018
The answer would be  $23.76
Because $0.99 · 24 = $23.76
Answer Link

Otras preguntas

Write the meaning of an object has 2 meter length
How are potential energy kinetic energy and total energy related?
I need to solve for the question mark. Please help
Answer fast please A rectangular garden has a length of 45 yards and a width of 28 yards. A diagonal path runs from one end of the garden to the other. How lon
Does anyone know how to do these word problems?
can u show me how to solve this problem 0.11 times 0.91
How do I find the sine
What were the main causes of migration in the late eighteenth and early nineteenth centuries ?
please help on this one? Algebra question..
The length of a rectangle is 6 centimeters and its area is [6x18] squere centimeters write an expression for the width