zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

At a hardware store, each wooden plank costs $3.57. How much do 12 planks cost?

Respuesta :

bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 02-07-2018
The answer would be $42.84

Because $3.57 · 12 = $42.84
Answer Link

Otras preguntas

Where would you see the todes going as fast as a galloping horse
If a person experiences fluctuations in emotional states, the most likely disorder is ______.
Two lines, A and B, are represented by the equations given below: Line A: x + y = 6 Line B: x + y = 4 Which statement is true about the solution to the set of
What issues made the Iran-Contra affair such a big deal in the late 1980's?
Life satisfaction for the elderly correlates with _____.
PLEASE ANSWER! Suppose you are driving to visit a friend in another state. you are driving 60 miles per hour. you must drive 480 miles total . if you have alrea
Mariam was ambivalent about taking her new promotion at work because..... (finish the sentence)
A class voted for either rollerblading, swimming, or biking as their favorite summer activity. If swimming got 49% percent of the vote and biking got 16%, what
Express each quotient in simplest form 10xy^2/3z÷ 5xy/6z^3
What was the name of the alliance established by european communist nations in response to nato?