jake4445 jake4445
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

a pet store sold 245 cans of cat food last weekend for a total of $90.65. what was the price per can?

Respuesta :

takabaka526
takabaka526 takabaka526
  • 02-07-2018
37 cents per can. ($0.37/can)
Answer Link
annaclaire22 annaclaire22
  • 02-07-2018
2.70 per can because when you work out the math you get that
Answer Link

Otras preguntas

How did spread islamic conquest.
What does a ribosome do.
Rewrite 1/4 barrel 2/5 hour as a unit rate ​
2) State the area of the given triangle. 9 4 5 12 A) 24 square units B) 36 square units 48 square units D) 60 square units
What are the sources of the Nile River?
A certain book has 200 pages, and 47 of these pages have an illustration. If one of the book's pages is selected at random, what is the probability of selecting
write a linear function for the data in each table
How can I improve my skills in math?
Tell whether the figure is a polygon. If it is a polygon, name it by the number of its sides. O polygon, hexagon O polygon, dodecagon polygon, decagon O not a p
When individuals are driven to perform repetitive behaviors that persistently interfere with everyday life, they are said to be experiencing: fussy behaviors. p