aboudiutah aboudiutah
  • 03-06-2018
  • Mathematics
contestada

Jackson bought 3 pounds of candies for $9.75 What was the price of these candies in dollars per pound?

Respuesta :

tufftoritogon
tufftoritogon tufftoritogon
  • 04-06-2018
9.75 dollars divided by 3 pounds equals 3.25 per pound
Answer Link

Otras preguntas

El absoluto Utiliza el superlativo absoluto (-ísimo/a) para escribir oraciones completas. Sigue el modelo. diamantes / joyas / caro avión / medio de transport
A bag contains 11 blocks numbered from 1 to 11. Two blocks are selected from the bag at the same time. Let event E = the two numbers are NOT even. How many out
An agreement to count slaves as three fifths of a person was related to
Complete factor the given polynomials. If a polynomial cannot be factored, write "not factorable." 24.) 6x^2 +23x+21
To organize this text, the author divides it into sections with subheadings. What contrast does the author make in the section with the subheading “Look, Ma, No
Read the excerpt below from act 1.2 of The Tragedy of Julius Caesar and complete the instruction that follows. CASCA: Why, there was a crown offered him; and be
The disability to walk in a straight line is a symptom of what condition
Posting references on the journal should be A. made when journalizing. B. entered when the journal is totaled. C. entered when posting to the ledger. D. en
ASAP PLZ CLICK!!! Look at the picture and help me Histograms!!
what country remains the longest lived communist dictatorship in latin america