Divide to find the cost of one unit of each item. Round your answers to the nearest cent. Then determine which item is the better buy. 1. a 6.5-ounce can of tuna for [tex]$1.39 or a 3-ounce can of tuna for $[/tex]0.65 The 6.5-ounce can of tuna costs: per ounce. The 3-ounce can of tuna costs per ounce. The -ounce can of tuna is the better buy.