natajamcclenton791 natajamcclenton791
  • 11-04-2024
  • Mathematics
contestada

Sara paid $2.70 for a bag of candy. The candy is sold by weight, and costs 45 cent per ounce for the first 4 ounces, and 30 cents per ounce for anything over 4 ouces. How many ounces of candy did Sara purchase

Respuesta :

Otras preguntas

the quotient when the quantity of 17 plus p is divided by 8
Find the quotient 7.980 divided by 0.19
Rich deposited money into a bank account that earned 2.5% simple interest each year. After 2 years, he had earned $14.65 in interest on the account. If no other
How can we manage Scarcity
I think kraft makes the best macaroni and cheese.
The ability to figure cash transactions is a fundamental skill needed at home and on the job? True False
¿Cuántas horas __________ (usted) por la noche? (4 points) Question 19 options: 1) duermes 2) duerme 3) duermen 4) dormimos Save
Which source would be the best choice to support a research paper on the evolution of baseball in the United States
A vendor offers to provide a $500 payment to a teacher for going “above and beyond” their normal duties and assisting the vendor deliver tutoring services. The
what is 49/25 in a decimal