ninasimonecosey27 ninasimonecosey27
  • 11-04-2024
  • Mathematics
contestada

Jenny makes $4 for every drawing that sells. She spent $45 for her tools and it costs $0.25 per drawing.

Jenny makes 4 for every drawing that sells She spent 45 for her tools and it costs 025 per drawing class=

Respuesta :

Otras preguntas

Los principales consejos para manejar 1. Para completamente en la señal de parada. 2. Maneja despacio si estás cerca de una escuela y hay niños en el patio. 3.
What is the most common cause of a blown fuse?
Which defense mechanism was a prominent part in both adler's and horney's theories? compensation rationalization suppression intellectualization?
can you solve these problem and show work for each one of these please.
NEED HELP ASAP!!!!!!! There are 3 white marbles and 7 blue marbles in a bag. Jamie will randomly pick two marbles out of the bag without replacing the first mar
What genetic information cannot be obtained from the punnett square?
How big is the Milky Way compared to earth
The temperature of water in is 45 dgrees celsius. What does this measurement represent?
PLEASE HELP DUE TODAY 50 POINTS One particular 13-foot tall cone of dry sand has a base diameter of 38.6 feet. To the nearest tenth of a degree, what is the ang
______ is the gradual change in the types of species that live in a community. This can include primary and secondary situations