hamiltonzoe7286 hamiltonzoe7286
  • 15-03-2024
  • Mathematics
contestada

Find the two points on the surface ( z = x² + 2y - 4 ) that are closest to the origin. Enter your exact answers as ordered triples. Provide your answer below:

Respuesta :

Otras preguntas

what is accommodation in tourism​
A box of rice costs $2.99 for 62 oz. What is the unit cost for 1 oz?
Select the correct answer. Sam loves to go out to eat every Friday afternoon. Some of his favorite foods include nachos, burritos, and chimichangas. Which type
NEED HELP NOW. I WILL BRAINLIEST
Toussaint L'Overture Why they Rebelled:
Using the above diagram, what does the body make in response to a vaccine?
PLS HELP ILL GIVE BRAILIST
The wages payable related to the factory workers for Larkin Company during the month of January are $76,000. The employer's payroll taxes for the factory payrol
please help. its on ratio ​
what are the names of three planes that contain Point G ​