konstynce518 konstynce518
  • 13-01-2023
  • Mathematics
contestada

a package of 6 pairs of insulated costs ​$40.74 . What is the unit price of the pairs of ​?

Respuesta :

Otras preguntas

The U.S constitution provides that the president is to be elected
15 POINTS! HELP PLEASE! which is an example of humans interacting with their environment? chose the best answer. a. A taxidermist was paid to stuff and mount f
27 hundredths plus 7hundredths equals ? hundredths equals ? tenths ? hundredths
(HELP//CHECK MY ANSWER??) Horace is running a race. He wonders how fast he is running. Which unit rates would be reasonable for Horace to use to describe how f
How do I factor 2x2 +6x
NEED HELP ASAP!?! Multiply. (7.1×10^4)⋅(4.8×10^3) which is the correct answer? A.)3.408×10^7 ​ B.) 3.408×10^8 C.) 3.408×10^12 ​ D.) 3.408×10^13 ​
This luggage scale can measure weight to the nearest
A bookstore is having a sale in which customers can purchase 10 books for a price of b dollars. Which expression represents the price of a single book? A) b/10
Write 32/10 as a whole or mixed number in simplest form
The site of the biggest and bloodiest Civil War battle in Georgia was Andersonville. Atlanta. Chattanooga. Chickamauga.