vsalinas31 vsalinas31
  • 12-01-2023
  • Mathematics
contestada

- Seth bought 4 sandwiches. The bill was at the most $24.
a. Write and solve an inequality to represent the cost of each sandwich.

Respuesta :

Otras preguntas

Which is more? 1. Pumping 25 gallons of gas into a truck in 3 minutes 2. Filling a bathtub with 40 gallons of water in 5 minutes
5/8 of the 64 musicians in a music contest are guitarists. Some of the guitarists play jazz solos, and the rest play classical solos. The ratio of the number of
Could a prokaryote have tissue , organs , and organ system ?
McDonald's puts what holiday image on bags during Christmas season?
3b+4.4=2.6-6b. *has to show work*
how many 3/5 are in 2?
(30a^2 -11a+15)(5a-6)^-1
Which is the final step in adding an amendment to the Constitution? Proposal Ratification Creation Approval
is it true that 9/10 people have some form of herpes
A kilogram of whole-wheat flour costs $6. What is the cost of 400 grams of flower 1 kg=1000 grams