homework212121
homework212121 homework212121
  • 15-12-2022
  • Mathematics
contestada

13) Huong's bikes rent bikes for $11 plus $7 per hour. Ryan paid $67 to rent a bike. for how many hours did he rent the bike

Respuesta :

Otras preguntas

compare and contrast the structure of the daughter cells with that of the original parent cell
360 miles traveled on 12 gallons of gasoline
50/7 as a mixed number
Your middle school has 900 students one third of the students bring their lunch instead of buying your lunch at school what is the value of the ratio of the num
one book costs £2.99 how much do six books cost
The difference of 8 and the quotient of a number and 6 is 9
What is one advantage of using a computer over a graphing calculator?
Which word in the sentence is the predicate nominative? Houston is the largest city in the state of Texas. a. city b. state c. Houston d. Texas
First two lessons : £12.75 each lesson All other lessons : £20.00 Each lesson Leah has some lessons with Stan's driving school. The total cost of lessons is £30
Find the unit rate of 135 miles in 5 hours