netty752001 netty752001
  • 15-12-2022
  • Mathematics
contestada

Mia went to the store and bought 3 3/4 pounds of organic peaches for $16 what is the cost per pound of organic peaches 

Respuesta :

Otras preguntas

كان الملك عبدالله ماثلا لرحمه علامه اعراب عبدالله بدلمرفوع بالضمه منصوب بالفتح مجرور بالكسر ​
A drug is any substance (with the exception of food and water) which, when taken into the body, alters the body’s function either physically and/or psychologica
5 and 1/2in and 5 1/2in
What is the biggest challenge facing the honey bee population? A. Colony collapse disorder B. Loss of habitat C. Pesticides D. Diseases
8. Shanice made a list about alkali metals. Alkali Metals Jose one electron are found in group one include elements Li, Na, and K ions will have a negative one
The diameter of a circle is 14 ft. Find its area to the nearest tenth.
We’ll look in greater detail at all of the literary techniques involved in speech composition later on in the course, but for now, your task is to make note of
Plant 1 was grown in the dark. Plant 2 was grown in the light. What can you conclude about the growth of these plants? A. The environment can affect physical fe
A coffee shop sells 40 regular coffees out of every 120 coffees they sell. Predict how many regular coffees the shop would sell if they sold 960 coffees.
Question 5 of 10 Which system of inequalities is graphed below? 5 O A. y