NaNazMikk NaNazMikk
  • 15-11-2022
  • Mathematics
contestada

Cherries cost ​$​/lb. Grapes cost ​$​/lb. You can spend no more than ​$ on​ fruit, and you need at least lb in all. Create a graph showing the amount of each fruit you can buy.

Respuesta :

Otras preguntas

Write about your experience where your class monitor got hurt . Begin your story with : “The Monitor walked out of the classroom ....”
Which statement best describes a watershed?A. It is the depositing of sediments at the mouth of a river.B. It is the widest part of a river, where the most eros
Great Britain would have a much cooler climate than it does if not for the
The geosphere is composed of
Why are Medicinal Plants inportant? Don’t take any examples of each plants. Please I need this answer quick
In the figure, AB || CD. Find x and y. A) x=33, y=131 B) x= 53, y= 131 C) x= 37, y= 147 D) x= 131, y= 53
SOLVE THE EQUATION BY COMPLETING THE SQUARE!!!!! HELPPPPPPPPPP!!!!!!!!!!!
In the figure above, AB=4.8 and AC=7.2. What is the length of segment BC?
A wheel rolls purely on ground. If the velocity of a point 'P as shown on periphery of a body has a velocity equalto the velocity of the centre of mass of the b
HELPPPP PLEASEEEEE!!!!! ONLY NUMBER 14