dtexotic dtexotic
  • 13-11-2022
  • Mathematics
contestada

12 rotten tomatoes are usually found in every four boxes. How many
rotten tomatoes would likely be found in 14 boxes?

Respuesta :

Otras preguntas

when justinian 1 become emperor what the three things he set out to do during his reign
Seth earns 152 in 4 days. At that rate how many days will it take him to earn 532
If f(x) = 2x + 3 and g(x) = x2 − 1, find the values of combining these functions. Match each combined function to its corresponding value. Tiles (f + g)
which of these internet address endings should a researcher be most wary about when it comes to credibility? a: .com b: .edu c: .gov d: .org
spanish question plz help meeeee
In what way do some people think privatization can solve the problems of social security?
A 3-pound bag of apples costs $5.25. What is the unit price of a pound of apples? per pound At this rate, how many pounds of apples can be purchased for $17.50?
how is this solved?[tex] f{x} = \frac{2x + 1}{x + 1?} [/tex]
check ALL of the points please
Which are the solutions of he quadratic equation ? x2 = 9x + 6