elkemaclellan elkemaclellan
  • 11-11-2022
  • Mathematics
contestada

at the lone butte ranch 6 goats and 5 sheep sell for 305 while 2 goats and 9 sheep sell for 285. Find the cost of a single goat and a single sheep.

Respuesta :

Otras preguntas

Answer please..... I'll be very grateful to you
(x+3)*(x+4)*(x+5)*(x+6)+1
6. Order these fractions from least to greatest: 2/3 7/12 3/4
How much does international trade affect you personally?
La Tomatina on the last Wednesday of August every year. A. hold B. held C. is held D. be held
Actual texture uses your sense of _____
Scientists at the tar pits discovered that many of the smaller animals they extracted from the pits still exist around Los Angeles today. But many of the larger
PLS HELP ME ON THIS QUESTION I WILL MARK YOU AS BRAINLIEST IF YOU KNOW THE ANSWER!!
The Perot Museum of Nature and Science in Dallas, Texas, offers a number of different membership levels for visitors. The Premium Membership is the most popular
Which type of checking account pays interest on the mean balance of the account during a particular cycle? A. Free account B. Cost-per-check account C. Minimum