tomasres23 tomasres23
  • 14-10-2022
  • Mathematics
contestada

Malcolm's Bakery Shop sells gourment cupcakes. The shop's cost for making 3 cupcakes is $6.75, and the cost of making 5 cupcakes is $9.75 . What is the shop's cost per minute?

A. $1.50

B. $1.95

C. $2.25

D. $3.00

Respuesta :

Otras preguntas

find the volume of the cylinder pictured below?
As the united states matured into an industrial economy, americans struggled to make sense of a new social order that included "better classes," "respectable cl
Identify the element that chlorine forms a covalent bond with
how do I solve (5y-29) = (3y+19)
Marta jump rope is 10 inches shorter than three times the length of Dilbert rope if both of their ropes laid together end to end measured 120 inches long how lo
Need help on these three questions please
the sum of the digits of a certain teo digit number is 11. reversing its digits decreases the number by 63. whats the number
why do japanese children take part in perparedness drills at school?
Health care as a proportion of gdp has been increasing because
When I was a kid, my family rented a small house Florida. It was a short walk down a weed-choked path to the small lake where my sister and I liked to go fishin