xantiaclarkson xantiaclarkson
  • 14-10-2022
  • Mathematics
contestada

A 100ml tub of ice cream costs £1.50. Work out how much 500ml tub of ice cream would cost.

Respuesta :

Otras preguntas

help.... why is this problem so hard
Jeff has $24. He spend $10.81, including tax, to buy a new DVD. He needs to set aside $10 to pay for his lunch next week. If peanuts cost $0.38 per package, inc
True or False? In terms of percent, whiskey has more alcohol than wine.
You have been assigned a task as a copywriter advertising a product to write a one-paragraph product description for a favorite item you own.
For the limit lim x → 3 (x3 − 4x + 9) = 24 illustrate the definition by finding the largest possible values of δ that correspond to ε = 0.2 and ε = 0.1. (round
What is the difference between velocity and acceleration
Which two words in this excerpt from Homer's Odyssey have meanings similar to "punishing someone who hurt you"? I then: 'O nymph propitious to my prayer, Goddes
Betty says that 90% of 180 days in 200 days. Is her answer reasonable
Terrance has $100 that he can invest in savings account l. His bank is willing to pay interest into his account at a rate of
Geometry help ASAP!!!