kodigamesrock
kodigamesrock kodigamesrock
  • 14-10-2022
  • Mathematics
contestada

A store owner mixes 2 Ib of candy that costs x dollars per pound with 3 Ib of candy that costs $1.50 per pound. She sells the mix for $2.50 per pound.

A store owner mixes 2 Ib of candy that costs x dollars per pound with 3 Ib of candy that costs 150 per pound She sells the mix for 250 per pound class=

Respuesta :

Otras preguntas

What is the value of x? A right triangle with a short leg measuring 5, a long leg measuring 5, and the hypotenuse as x.A. 10 B. 5C. [tex] 2\sqrt5 [/tex]D. [tex
what type of monkey starts with an h?
Name two things found in a plant cell that are not found in an animal cell.
A rectangle whose perimeter is 80 m has an area of 384 m^2. Find the dimensions of the rectangle.
What is significant about Gatsby keeping watch over Daisy at the end of the chapter? In the Great Gatsby
What is x+y+4x-3x+2y+ 3y
how do you say I want a bowl of soup in spanish
Why is the enlightenment considered the turning point in world history
How many hawksbill turtles are left in the world?
find the sum of 3b/b+2 and 12/b+2 and express it in simplest form