chris2318 chris2318
  • 14-10-2022
  • Physics
contestada

calculate the velocity of a person who accelerated at 2.1 m/s for 3 sec.?

Respuesta :

Otras preguntas

A 2-quart carton of soy milk costs $7.84. What is the price per cup?
4. A Pelican was flying 3 feet above sea level, when it dove to catch a fish that was 2 feet below sea level. How far did the pelican dive?​
write down the degree of given polynomial 5x⁴+4x²+2x+1​
Write the appropriate form of the possessive adjective indicated in the parentheses Mi-Mis Tu-Tus Su-Sus Nuestro/a-Nuestros/as ¿Dónde trabaja____ (your, formal)
Identity the number that goes with each physical feature (due soon :,) )
Write 27 as a power and as repeated multiplication
When the economy was expanding,new housing developments being to,_______:when times are lean, construction slacks off.
she said. dear brother, do not tease me.”indirect speech​1.she observed brother should not tease her.2.she affectionately called him brother and asked him not t
What temperature is 10 degrees les then 6 degrees Celsius
Please help me with this question, thank you