ijustneedanswersspls ijustneedanswersspls
  • 13-10-2022
  • Mathematics
contestada

cheddar cheese costs $4.25 per round. Which equation best represents y, the total cost of x pounds of cheddar cheese?

cheddar cheese costs 425 per round Which equation best represents y the total cost of x pounds of cheddar cheese class=

Respuesta :

Otras preguntas

I really need an answer it’s due tomorrow and I’m FREAKING OUT !!!!!! Thanks in advance …
How can you use multiplication to check your division
explain why human language is more complex and sophisticated form of communication ​
Light with a wavelength of 550 nm is traveling through a 50 kg block of ice (n=1.3). How fast is the light traveling in m/s?
670 nm light shines through two slits that are separated by 0.3x10-3 m, and forms a striped pattern on a viewing screen. The fourth bright line on the viewing s
2 PART QUESTION PLEASE HELP 1. The four presidents who followed George Washington faced critical foreign policy decisions. For each of those presidents—John Ad
I proceed to calculate the degree of angles and lengths of angle FBE but I'm not sure how to calculate the length of DF
the value of ¾ of 12 isa) 16. b) 1. c) 9. d) 1/16with step by step explanation ​because I am getting two answers 16 and 9
The question with the tag “2” (question 2), I’m I write about the answer or not? Please state your solution with the answer. Thanks.
A circuit is made up of a resistor, inductor, and capacitor (and nothing else) connected by wires. The capacitor has a capacitance of 1.2 μ F, the inductor has