idiot8528
idiot8528 idiot8528
  • 15-09-2022
  • Mathematics
contestada

The cost of 2kg apples and 3 kg oranges is Rs. 120. [Take x and y as the cost per kg of apples and oranges respectively.]

Respuesta :

Otras preguntas

Drag the graphs to match each inequality with its solution set.
i need help with this maths question please!
Several of the fastest-growing asian economies adopted more ________ governments during the past three decades, including south korea and taiwan. dictatorial so
Wha is ecology???? ::-P​
Choose the same sentence but in the near future tense tu plies le linge a. Tu va plier le linge b. Tu vas plier le linge c. Tu vas plies le linge d. Tu all
What block does sodium belong to
Write a system of equations to describe the situation below, solve using elimination, and fill in the blanks.
Write an inequality for X that would give this rectangle an area of at least 117ft^2 Length of the rectangle is X+5ft Width of the rectangle is 3ft
7. You drop a ball from a height of 0.5 meter. Each curved path has 52% of the height of the previous path. A. Write a rule for the sequence using centimeters.
URGENT!!!!!!!!!!!!! Which factor helped George Washington in his first term as the first president of the United States?I WILL GIVE BRAINLIESTA. He had studied