mzredbones85 mzredbones85
  • 14-09-2022
  • Mathematics
contestada

One month Pablo rented 5 movies and 3 video games for a total of $39. The next month he rented 2 movies and 12 video games for a total of 75 . Find the rental cost for each movie and each video game.

Respuesta :

Otras preguntas

In an attempt to study the variation of the boiling point of mixture (B + C), the teacher immerses a thermometer probe into the mixture inside the test tube. Th
Hi I need help ASAP with the table! thankyou :)
what is hunting reserve Name the only hunting reserve of Nepal​
Which excerpt from "ain't i a woman?" is the best example of logos?.
determine forms of exponential expressions please help
The "____ of America" refers to the erosion of the numerical, social, economic, political and cultural influence of whites Americans. The United States is on tr
A 5-pound bag of cat food costs $11.25.What is the unit price of the cat food indollars per pound?
5x = 80 X = my question is how to u get it and the answer ​
Aries bought cookies to school. She gave a third of her cookies to Ana. Ana then gave a fourth of her cookies to Edna. Edna gave half of her cookies to Ruth. If
What were the causes of the Cherokee war?