yarelivillegas509 yarelivillegas509
  • 13-09-2022
  • Mathematics
contestada

at the store, i bought 10 carrots and 3 watermelon, they cost $16. later, i bought 13 carrots and 2 watermelons which costs $20. how much would 200 of each cost

Respuesta :

Otras preguntas

what difficulties did the settlers in Jamestown and Plymouth have in common
Which step should be completed first to solve the equation ? A. Add 12 to both sides. B. Add 13 to both sides. C. Divide both sides by 8. D. Subtract 13
How is a tendon different from a ligament? A. A tendon joins a bone to a bone; a ligament joins a muscle to a bone. B. A tendon joins a muscle to a bone; a l
Ethos assures your reader or audience that you have?
The function {(1, 4), (2, 5), (3, 6)} has the function rule y = 3x + 1.True or false? Please help!
sierra's karate class lasts 56 days how many weeks does da class last
Which European monarch established the Congo Free State as a personal kingdom in central Africa and ruled it ruled through violence and intimidation? A. Tsar Ni
ms rodriguez planted 24 tulips in her flower bed. of the tulips,1/3 are red. how many tulips are red?
Around 1000 C.E., how were the Western church leaders' beliefs about church authority different from those of the Eastern church leaders
what is the equivalent expression for (24a+56b)