tylerjsmith45 tylerjsmith45
  • 12-09-2022
  • Mathematics
contestada


A silversmith combined pure silver that cost $34.48 per ounce with 51 oz of a silver alloy that cost $25.35 per ounce. How many ounces of pure silver were used to make an alloy of silver costing
$28.87.per.ounce?

Respuesta :

Otras preguntas

Characteristic of totalitarian or democratic rule, then place it under the correct heading Peaceful transfers of power State control of culture A single politi
HELP ME PLZ ASP!! There are two factories in the town of Lemming. Factory A has 4 times as many workers as Factory B. Factory A has 1,160 workers. How many wo
Which heat transfer process is increased by profuse sweating?
What do 8 counters in 2 equal groups look like ?
You are paid $878 for 6 1/2 hours of work. What is your rate of pay?
Which account is a form of grassroots activism that supported or opposed same sex marriage?
Choose the sentence that does not contain spelling errors. choose one answer. we debated for an​ hour, but still his reasoning eluded me. we debated for an​ hou
BRAINLIEST!! FIRST PLEASE HELPPP
which is an example of dramatic irony
what is the meaning of monopolised